• Lietuvių
  • English

Manufuture.lt

Inovacijų vadybos sistemų diegimas

Paslaugos sritis. Inžinerinės pramonės įmonių konsultacijos inovacijų vadybos sistemų (IVS) diegimo klausimais.

IVS nustato planavimo gaires, kurios užtikrina inovacijų sėkmę, nustato ir skatina inovacijas įgalinančius ir lemiančius veiksnius, kuriant, vertinant ir gerinant inovacijų vadybos procesą, nustato inovacijų vadybos metodus ir jų naudojimą.

IVS gali būti diegiama savarankiškai arba gali būti integruota į organizacijos pagrindinę veiklą ir valdymo sistemą, siekiant užtikrinti, kad inovacijų tikslai būtų pasiekti ir atitinkamos veiklos pažanga būtų tinkamai įvertinta.

 

Paslaugos turinys.

Paslaugos

Asociacija LINPRA, vykdydama projektą „MTEP tinklų integracija ateities gamybai“, kartu su partneriais - IVS diegimo ekspertais, teikia šias paslaugas:

  • atlieka įmonių inovacinės veiklos analizę,
  • platina metodinę medžiagą, susijusią su inovacijų vadybos sistemomis,
  • organizuoja seminarus ir vykdo įmonių vadybininkų mokymus IVS diegimo temomis,
  • informuoja apie IVS praktinę naudą, remiantis Portugalijoje plačiai įdiegto analogiško nacionalinio MTEP inovacijų vadybos standarto NP 4457:2007 pavyzdžiais bei Porto Sistemų ir kompiuterių inžinerijos instituto (INESC Porto, Portugalija) ekspertų seminarais.

IVS Standartas

IVS techniniame standarte pateikiamos inovacijų vadybos sistemų diegimo ir palaikymo rekomendacijos. Šis techninis standartas gali būti taikomas visoms viešosioms ir privačioms organizacijoms, nepriklausomai nuo sektoriaus, tipo ar dydžio. Visas Inovacijų vadybos standartas, kurį rengia Technikos komitetas (CEN CEN / TS 16555 Inovacijų vadyba), susideda iš šių dalių:

Ÿ  1 dalis: Inovacijų vadybos sistema - Innovation management system.

Ÿ  2 dalis: Strateginė žinių vadyba - Strategic intelligence management (ruošiamas).

Ÿ  3 dalis: Inovatyvus mąstymas - Innovation thinking (ruošiamas).

Ÿ  4 dalis: Intelektinės nuosavybės vadyba - Intellectual property management (ruošiamas).

Ÿ  5 dalis: Bendradarbiavimo vadyba - Collaboration management (ruošiamas).

Ÿ  6 dalis: Kūrybiškumo vadyba - Creativity management (ruošiamas).

Ÿ  7 dalis: Inovacijų vadybos vertinimas - Innovation management assessment (ruošiamas).

Diegiama Inovacijų vadybos sistema (IVS techninis standartas ar jo dalis) gali būti integruota į kitus organizacijoje egzistuojančius verslo valdymo standartus, pvz. EN ISO 9001, EN ISO 14001 ir t.t.

IVS diegimo nauda

Inovacijos yra vienas pagrindinių veiksnių užtikrinančių organizacijos sėkmingą veiklą. IVS standartas – tai specifikacijų rinkinys nurodantis organizacijoms kaip sistemiškai diegti, plėtoti ir palaikyti inovacijų valdymą - Inovacijų vadybos sistemą. Tokios vadybos sistemos įdiegimas leidžia organizacijoms tapti labiau novatoriškomis ir kurti sėkmingus produktus, paslaugas ar procesus, diegti organizacinės struktūros ir verslo modelio naujoves. Tai gerina organizacijos veiklos rezultatus, vertę ir konkurencingumą. Svarbiausia, kad diegdama IVS organizacija įsisąmonina inovacijų vertę.

Nuo 2012 LINPRA įgyvendina projektą „MTEP tinklų integracija ateities gamybai“, apimantį Inovacijų vadybos sistemų diegimo klausimus. Projekto rėmuose buvo organizuoti inžinerinės pramonės įmonių vadovų ir MTEP įstaigų specialistų mokymai IVS diegimo temomis. Šiuos mokymus ir konsultacijas vedė ekspertai iš Porto Sistemų ir kompiuterių inžinerijos instituto (INESC Porto, Portugalija).

Portugalija yra viena iš pirmųjų Europos šalių, kurioje buvo sukurtos standartizuotos sertifikavimo sistemos, skirtos valdyti MTEPI veiklą. Portugalijos MTEP inovacijų vadybos standartas (NP 4457:2007 “Management of Research, Development, Innovation (RDI), RDI Management Systems Requirements”) nustato mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų vadybos sistemos reikalavimus, kurie leistų organizacijai sukurti ir įgyvendinti MTEPI valdymo politiką, siekiant padidinti inovacijų diegimo rezultatų efektyvumą. Konsultacinę informaciją apie praktinę nacionalinės IVS diegimo naudą suteikė kompetentingi ekspertai iš INESC Porto. Pasak jų, pirmiausia teigiami pokyčiai buvo susiję ne tik su MTEPI vadybos susisteminimu ir rutinizavimu, įvedant atitinkamą dokumentavimą ir sukuriant specifinius žinių komunikavimo kanalus, bet ir su nestandartiniais sprendimais, kuriuos priėmė įmonės įgyvendindamos IVS normatyvinius reikalavimus. Inžinerijos įmonės, kurios įdiegė IVS, pabrėžė standarto įvedimo kokybinę vertę, visų pirma, organizaciniame lygmenyje, t.y. stiprinant tam tikras inovacijų procesą įtakojančias veikas.

 

Paslaugos forma. Konsultacijos, seminarai, mokymai.

 

Paslaugos teikėjas:

Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA

Adresas: Savanorių pr. 176-803, Vilnius
Tel.: (8 5) 2074768
Faksas: (8 5) 2032222
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd